Účinkující

 • Petr Váša

  Petr Váša (obrázek)

  Kreativní rozpětí Petra Váši, jedné z nejoriginálnějších postav české umělecké scény, sahá do několika oborů, včetně hudby, výtvarného umění a experimentálního herectví. Pro jeho unikátní expresivní projev, při němž jsou mu kapelou jeho ruce, nohy, hlava a hlas, se vžilo označení fyzické básnictví. Jeho vystoupení jsou hodně založená na improvizaci, ke které ho inspiruje kontakt s publikem - jsme moc zvědaví, k jakému koncertu ho inspirují diváci kralupského Hudebního festiválku LU.

 • Jarda Svoboda

  Jarda Svoboda (obrázek)

  Svoji padesátku oslaví kapelník Trabandu Jarda Svoboda plánovaným sólovým albem a sérií komorních koncertů, z nichž jeden odehraje i na festivalu v Kralupech. Při vystoupení se doprovází na harmonium, klávesový nástroj, jehož zvuk “mezi kostelem a hospodou” výrazně poznamenal trabandí album Přítel člověka (2007). Nové písně Jardy Svobody jsou jeho pokračováním. V Kralupech vystoupí s Fandou Holým, zakladatelem a banjistou pražské "punkgrassové" skupiny Kojoti.

 • Terezie Palková

  Terezie Palková (obrázek)

  Terezie Palková je jedna z nejzajímavějších českých písníčkářek. Všestranná umělkyně, která kromě hry na klavír a harmoniku, zpěvu, skládání písní a herectví zvládá ještě pomáhat jako zdravotní klaunka.

 • Fanda Holý bandzone.cz/fandah?at=info

  Fanda Holý (obrázek)

  Řiká se, že spadnul z projíždějícího nákladního vlaku nebo se vykutálel z maringotky cikánů, kteří zrovna projížděli kolem...jak to bylo přesně, to už dneska neni jistý. Utek svým pěstounům a byl chvíli tu a chvíli tam. Studoval snad všechny možné školy, jak jen dlouho to bylo možný. Došel až na kraj světa, kde už je jen ocán, projel celé pobřeží na západě, živil se odpadky ve městě kde se nad zálivem klene červený most, nechal se hostit dámami, jen tak dlouho, aby pak moh jet zas někam dál. Stopoval přes poušť, prohrál svoje poslední prachy ve městě tisíce světel, vetřel se do přízně těch co prý na vrcholcích hor rozmlouvali s Bohem. I když část svého srdce nechal dole na jihu, nemohl nalézt klid a tak je teď tady, aby vám vyprávěl své příběhy, aby vám zpíval své písně...Fanda Holý (www.bandzone.cz)

 • Ondřej Galuška

  Ondřej Galuška (obrázek)

  Ondřej Galuška z kapely eggnoise vystoupí na kralupském festivalu s kapelníkem pražské skupiny Hm.. Markem Doubravou. Marek Doubrava a Ondřej Galuška se potkali jako spolužáci na základní škole. Už tehdy začala jejich hudební spolupráce. Teprve od minulého roku však vystupují veřejně se společným programem. Ondřej Galuška je kytaristou, pozounistou, zpěvákem a spoluautorem písní skupiny eggnoise, s níž nahrál tři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. Album O.G. and the Odd Gifts, které vyšlo na podzim 2012, bylo pořadem Neon na ČRo Pardubice zařazeno mezi 14 nejlepších desek roku a má 4 nominace na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards. Ondřej Galuška je spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík.

 • Marek Doubrava

  Marek Doubrava (obrázek)

  Marek Doubrava vystoupí na festivalu společně s Ondřejem Galuškou ze skupiny eggnoise. Marek Doubrava je absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, obor skladba a piano. Mezi lety 1996-2002 působil jako kytarista populární skupiny Tata Bojs, s níž se stal držitelem Ceny Akademie populární hudby Anděl. Nyní je kapelníkem skupiny Hm..., která je specifická zejména zhudebňováním klasiků české a světové poezie. V minulém roce mohli živé vystoupení této skupiny vidět i návštěvníci Lednového undergroundu. Od r.2002 také vede vokálně instrumentální soubor Doubravánek.

 • Studio DAMÚZA

  Studio DAMÚZA (obrázek)

  Studi Damúza přijede na festival s představením Houpací pohádky. Co všechno může vidět malé růžové velblouďátko, podívá-li se na svět z výšky? Co může zažít během jedné nečekané noční jízdy po obloze, vyhoupne-li se na rožek měsíce? Možná se stane svědkem děsivé loupeže ukrutného Jollyho Jokera. Možná uslyší rolničku bledě modrého autíčka cililink, stojícího právě na startu velikého závodu… Možná. Kdo ví. Cesta po obloze je dlouhá a velblouďátko je přeci jen maličké a tuze unavené… Délka představení: 40minut Určeno pro děti od 4 let a jejich rodiče

 • Markéta Aptová a Vocal Band

  Markéta Aptová a Vocal Band (obrázek)

  Vokálně-instrumentální soubor hrající vlastní tvorbu a originálně zaranžované hity a evergreeny popularní hudby ve čtyřhlasých úpravach (klávesy, kytara, housle, flétny, percuse). Markéta Aptová učí na Dvořákově gymnáziu hudební výchovu a vede školní soubor, se kterým připravuje své čtvrté autorské CD.